lip 232012
 

Miałem nadzieję, że uda mi się rozpocząć sprzedaż programu przed wakacjami, jednak z różnych przyczyn termin wydłuży się co najmniej do końca wakacji.

Nieustannie rozwijam program. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wydałem drugą wersję biblioteki Util, na której opiera się cały program. Wydanie, nowej, stabilnej i udokumentowanej wersji tej biblioteki było konieczne, jeśli mam udostępnić API do tworzenia wtyczek. Podobnie sprawa ma się w przypadku modułu do zestandaryzowanej konfiguracji wtyczek Opal. Udało mi się doprowadzić do funkcjonalności tzw. properties’ binding, czyli związywanie ustawień:

.

Ostatnie dwa tygodnie poświęciłem na dopracowanie efektywności rysowania wszystkich narzędzi graficznych. Postanowiłem także wprowadzić kilka zmian w rodzajach dostępnych tego typu narzędzi. Pomyślałem, że dobrze by było mieć implementacje wszystkich krzywych stożkowych. I tak oto wykonałem zniesienia eliptyczne/hiperboliczne:

,,

a także zniesienia paraboliczne:

.

Zniesienia kołowe zastąpiłem zwykłym okręgiem do zaznaczania fragmentu wykresu, gdyż zniesienia eliptyczne są dokładniejsze. Oprócz tego dodałem zwykły prostokąt do zaznaczania.

W tej chwili pracuję nad narzędziem rysującym funkcję tangens (Tangensoid Study). Funkcja rysowana jest przez dwa punkty (-1/4π; -1) i (1/4π; 1). Tangens zapowiada się bardziej obiecująco niż sinus (Cycle Study), którego nazwę docelowo zmienię na Sinusoid. Zresztą zobaczcie sami:

Bez wątpliwości, Another Charts będzie najlepszym programem do analizy technicznej na rynku. Oczywiście w pierwszej wersji nie będzie wskaźników i systemów transakcyjnych, ale to i tak mała strata, o czym może napiszę w jednym z kolejnych wpisów.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)