lis 132012
 

Wczoraj, 12 listopada 2012 r., po paru latach prac, wydałem pierwszą wersję beta programu Another Charts. Wersja beta jest jak najbardziej używalna, jednak posiada kilka drobnych niedoróbek. Dlatego licencję na wersję beta oferuję z upustem 50%, za 350 PLN zamiast 700 PLN. Każdy, kto kupi licencję na wersję beta, otrzyma darmową aktualizację do wersji stabilnej i aktualizacje w ramach pierwszej wersji (zobacz § 9 EULA).

Program testowałem w Windows XP, Windows Vista, Linux i Solaris 11. Nie mam dostępu do Mac OS X, więc nie jestem w stanie zapewnić, że program będzie działał w tym systemie operacyjnym. W razie jakichkolwiek problemów proszę pisać na forum. W Windows Vista, przy domyślnym Look & Feel, są problemy z maksymalizacją i minimalizacją okien wykresów. Gdy próbuje się zmaksymalizować lub zminimalizować jedno okno, pozostałe okna wykresów także są analogicznie zmieniane. W Windows XP, w oknach ustawień mogą być źle rysowane elementy combo box. W obu przypadkach zalecam wejście w menu File–>Settings i zmianę ustawienia „Look and feel” na „NIMBUS” (ładniejsze) lub „METAL” (wydajniejsze).

Jednocześnie upubliczniłem API do programu, przy pomocy którego można stworzyć jedną z siedmiu rodzajów wtyczek. W tej chwili API jest wydane na licencji GPLv3 i prawie w ogóle nie jest udokumentowane. Dokumentację kodu napiszę dopiero dla wersji stabilnej. Za to dostępne są źródła i w razie pytań służę pomocą na forum.

API można pobrać ze strony http://sourceforge.net/projects/ac-api/ lub z repozytorium Maven:
URL: http://mvn.tomaszpretki.pl/
Index URL: http://mvn.tomaszpretki.pl/.index

Sorry, the comment form is closed at this time.